Пакет програм "Динамічна геометрія" ("DG") Харківських вчених С.А. Ракова та К.О. Осенкова є надійним та перевіреним супутником учителя математики, що виклристовує мультимедіа у своїй роботі. Він містить:
1. Графічне середовище для створення та дослідження геометричних фігур.
2. Графічний калькулятор для побудови графіків функцій та рівнянь з двома змінними.
3. Методичні рекомендації для вчителя.
4. Методичні рекомендації для учня.
5. Настанова користувачу.
Зрозуміло, виникає питання: а чи варті всі ці затрати? Навіщо вони? Сподіваємося, що так. Вивчення геометрії з використанням DGробить цей процес наочним та ефективним, сприяючи впровадження в практику ідей конструктивізму в навчанні.
Зауважимо також, що DG мають потужний інструмент макроконструкцій, який дозволяє на практиці реалізовувати ідеї вирівнюючої методики (якщо деяку задачу розв'язано у загальній формі, надалі алгоритм її розв'язування можна використовувати як чорний ящик, задаючи вхідні параметри побудов і зразу отримуючи побудову). Геометричні примітиви в DG можна задавати як за допомогою візуального конструювання, так і за допомогою аналітичного задання - це дає можливість на практиці скористатися усіма перевагами аналітичної геометрії.
Напевно, для поширення ідей використання DG у навчальному процесі і повинен сприяти Інтернет.
Метафора конструктивізму "не вивчати, а відкривати", яка відома здавна, без DG не може широко використовуватись на практиці в умовах масової школи, тобто ця метафора не може перетворитися в педагогічну технологію. DG дозволять це зробити через можливості будувати геометричні моделі точно, швидко, наочно, а потім використовуватись для відкриття закономірностей, їх експериментальної перевірки, побудови контр прикладів, наближеного розв'язку задач і т.п.
Детальніше:http://kirdey.com/dinamichna-geometriya
Немає коментарів:
Дописати коментар